Domæne...igen!

Tags:    html css

<< < 12 > >>
Hej igen!
På frac.dk må man ikke have chat-scripts, så jeg leder efter et gratis domæne hvor det er tilladt. Man skal også kunne oprette MySql.



Hej igen!
På frac.dk må man ikke have chat-scripts, så jeg leder efter et gratis domæne hvor det er tilladt. Man skal også kunne oprette MySql.


Tk-shot.dk/gh optager dog ikke alle sider men du får ubegrænset plads,trafik og dit eget domæne men du skal have et banner på siden det er lidt mindre end dem er på siden og sidder helt oppe i toppen af siden se gratisdesign.dk som de hoster¨

Det er lidt sent at skrive dette men håber alle kan bruge det


http://www.tk-shop.dk/gh


[Redigeret d. 04/11-03 17:48:01 af dini]



Hvorfor tager i ikke b-one ? 9kr om måneden, det er så godt som ingen ting... det kører rimelig godt til prisen !

--

Fordi de lugter endnu værre en cliche.dk gør (og de lugter dårligt)
De har den værste oppetid jeg i lang tid ahr set fremsat som procent


Jeg har været i kløerne på begge disse udbydere, og kan kraftigt fraråde at gøre brug af deres services.

Cliche var 9 uger om at behandle og flytte mit domæne, (læs: 9 uger EFTER betaling modtaget) Jeg måtte true med advokat for at få mine penge retur.

B-One lå lidt i samme stil med bestilling og modtagelse af varer, de var også 8-10 uger om at levere den FreeBSD server jeg havde bestilt, og da jeg endelig fik den, var det en Windows 2000 server jeg havde fået (det opdagede de da jeg skrev ind og brokkede mig over at ingen af mine php sider virkede.

Jeg bruger Web10 idag, og selvom de er 1,- dyrere så er de pænt stabile. ALLE servere har nedetider. Jeg er udemærket tilfreds, deres layout er ikke så kønt, men det virker.

Med venlig Hilsen Frank
http://anakin.dk
Jeg giver ikke point for opgavens størrelse, men for hjælpen der ydes..



<< < 12 > >>
t